Hizmet Saatlerimiz Hergün Saat 6dan akşam 10a kadar hizmetinizdeyiz
Bizi Arayın +964 750 093 0507
Email Adresimiz akcelebi@yahoo.com info@akcelebi.com

Metal Asma tavan

METAL ASMATAVAN SİSTEMLERİ

• Tasıyıcı profıllerle hazırlanan karolaja oluşturulmus metal
plakalardan olusan asmatavan sıstemıdır.
• Tüm sistem demonte olduğundan arkasındaki tesisatın bakımı
ve temizliği kolaydır
• Metal AsmaTavan Sistemleri, iç mekanlarda
karşılaşılabilecek pek çok şantiye sorununa kesin çözüm
getirmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir
• Üstten oturmalı ve sarkık paneller (lay on,lay in,) T-24 taşıyıcı sistem ile montajı yapılır.Gizli taşıyıcılı paneller (clip in) , gizli taşıyıcı sisteminden oluşur. Çok geniş kullanım seçeneği sunmasının yanı sıra, montaj kolaylığı da sağlar.
• Aydınlatma, havalandırma, sprinker vb. tesisat tavana asılarak
kolayca uygulanabilir.
• Çağdaş dekorasyon imkanı veren kullanışlı ve dayanıklı
sistemdir.
• Özellikle alüminyum panellerin üzeri elektro statik toz boya kaplı olduğundan nemli ortamlarda bile ömrü 10-15 yılın üzerindedir.

NEDEN ALÜMİNYUM ASMATAVAN?

• Deprem kuşağındaki ülkemizde binalarımızı ağır yükten kurtarmamız gerekmektedir.
• Binalarımızda 1 m² tavana:
Boya 0.3 kg/m²
Saten Alçı 1.2 kg/m²
Kireçli harç sıva (3cm) 37.5 kg/m² olmak üzere toplam 39.0 kg/m² lik bir ağırlık binmektedir.
• Alüminyum asmatavan da ise bu yük toplam 2.0 kg/m² dır.
Klasik tavana göre %94 daha hafiftir, tavana yük getirmez. Kolay ve çabuk takılır, sökülür. Yangına dayanıklıdır. Yankılanmayı ve ısı kaybını önler, gürültüyü yutar. Neme dayanıklıdır, terleme yapmaz. Hijyeniktir, bakteri üretmez. Kolay temizlenir. Estetiktir, havalandırma kanallarını, sıhhi tesisatı ve elektrik donanımını gizler.

Metal Asma Tavan çeşitleri şunlardır

1- Lay-in sistem (Sarkmalı)

lay-in

Sarkmalı (lay-in) sistem, T24,T15,T15 Kanallı,T24 kanallı taşıyıcılara, galvaniz ya da alüminyum üsten serbest konması ile olur, taşıyıcılar plakaların arasında kalır ve gölgeli bir görünüm elde edilir. Tüm plakalar herhangi bir aparata ihtiyaç olmadan kolayca sökülüp takıla bilir.

2-OTURTMALI ( LAY-ON ) METAL ASMA TAVAN

lay on

Oturmalı (lay-on) sistem, T15, T24, T15 kanallı, T24 kanallı taşıyıcılara, aluminyum ya da galvaniz plakaların üstten serbest oturtulması ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcılar görünür. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak hiçbir aparata gereksinim duyulmadan el ile sökülebilir, bu da mevcut tesisata kolay ve hızlı erişim imkanı sağlar.

3-INTEGRA / HOOK-ON

Hook-onKancalı sistem asma tavan sistemleri taşıyıcı profillere, özel kenar detaylı plakaların takılmasıyla oluşturulur. Özellikle koridor gibi uzun ve tek ölçülü alanlar için kusursuz çözüm sağlayan kancalı sistem asma tavan plakaları, kolay sökülüp takılabilme özelliği ve derzli kenar detayı ile modern yapıların pratik çözümü olarak öne çıkar.

Sistem Keseti
» Tek düzlemde monolitik görünüm
» Farklı boyut alternatifleri
» Tavan üstü tesisata kolay ulaşım
» Farklı boyutlarda üretim
» Panellerin aşağı doğru sökülebilme olanağı
» Farklı boyutlarda plakaları bir arada kullanabilme olanağı

4-HOOK ON KORİDOR

hookonkoridor

Hook-on Koridor plakaları farklı detay ve ölçüdeki koridorlar için ideal çözüm sunmak üzere tasarlanmıştır. Hook-on profil ve aksesuarlarıyla tam uyumlu olan paneller kolaylıkla demonte edilebilme özelliğine sahiptir. Mekan boyutuna uygun ebatlandırılabilen Hook-on Koridor, uygulamada malzeme firesini minimuma indirmektedir.

5-HOOK ON DIŞ MEKAN

hookondış

Hook-on Dış Mekan Sistemleri, rüzgar yükü gibi yüklere maruz kalan veya korozyon tehlikesi olan dış mekanlarda, bu etkilere karşı dirençli bir sistem avantajı sunmaktadır. Hook-on Dış Mekan panelleri, profillere vidalanan baskı parçası sayesinde daha rijit ve yüksek mukavemetli sistem tercih edildiğinde uygun bir seçenektir.

6-HOOK ON DROP SLIDE

hookondropstile

Hook-on DS plakaları farklı detay ve ölçüdeki koridorlar için ideal çözüm sunmak üzere tasarlanmıştır. Paneller tamamen sökülmesine gerek kalmadan sadece kaydırılarak tavan arkasına kolay ulaşımı sağlamaktadır.

7-Gizli Taşıyıcılı Asma Tavan Sistemleri (Clip-in)

clipin

Standart clip-in sistem, alüminyum veya galvaniz plakaların üçgen kesitli omega taşıyıcıya alttan monte edilmesi ile oluşturulur. Bu sistemde taşıyıcılar görünmez, oturmalı ve sarkmalı sisteme göre daha sade ve estetik bir görünüm elde edilir. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak özel bir aparatla sökülebilir, bu da mevcut tesisata kolay erişim imkanı sağlar.

1-Her türlü inşaat iç mekan tavan uygulamalarında kullanılır.

2-Kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması itibariyle inşaatlarda en çok tercih edilen sistemlerden biridir.

3-Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır.

4-Tesisatlara kolayca müdahale edilir.

5-Hafif olmasından dolayı binanın taşıyıcı sistemine etkisi azdır. Bina hareketleri ile uyumludur. Bu nedenle depreme dayanıklı binalar için idealdir.

6-Ses ve ısı yalıtımı gibi performans şartları kolayca sağlanır. Bu sistemle  inşaatlarda yapılan kademeli tavanlarla, hacimlere estetik ve akustik özellikler verilmektedir.

7-Nemli ve ıslak ortamlarda rutubetten etkilenmez yapısıyla bakteri üremesini önler.

8-Hijyenlik isteyen tüm mekânlar için pilta ideal asma tavan çözümüdür.

9-Kolay yanmaz(b1 sınıfı),sıcak ve soğuktan etkilenmez.

8-Lamel Asma Tavan

lamel

Lamel Asma Tavan Sistemleri, taşıyıcılar, derz profilleri, lamel ve U profilden meydana gelir. Lamel Asma Tavan Taşıyıcılar genelde galvaniz olarak üretilmektedir. Lamel Asma Tavan Sistem elamanları alüminyumdan yapılmaktadır. Lamel Asma Tavan Sistemleri Çiftli yay dübeller ve askı teli yardımıyla tavana monte edilirler. Lamel asma tavan ortalama ağırlığı 2,5kg/m² dir. Lamel asma tavan sisteminin  korozyona ve UV ışıklarına dayanımı yüksektir. Hijyenik yapısı ile bakteri ve parazit barındırmaz, ev temizlik malzemeleri ile kolayca silinebilir. Her türlü tesisat ve donanımı gizler. Estetik ve simetrik bir görünüm sunar. Hafif bir malzeme olduğundan deprem gibi doğal afetlerde sağlığınıza zarar gelme riski teşkil etmez. Genellikle büro ve işyerlerinde, sanayi yapılarında, alışveriş merkezlerinde, konferans salonlarında, otellerde, spor salonlarında, akaryakıt istasyonlarında, bankalarda, hastanelerde, terminallerde, koridor ve giriş hollerinde ve çeşitli ıslak hacimlerde sıklıkla tercih edilen Lamel Asma Tavan sistemleri ekonomik yönden de oldukça uygundur.

Özellikleri :
Renk ve perforeli seçenekleri ile akustik ve dekoratif  amaçlı tercih edilir.. Islak ve nemli ortamlarda asla nem ve paslanma yapmadığı için vazgeçilmez asma tavan tipi olmuştur. Derz çıtalı ve derz çıtasız olarak iki şekilde uygulanabilir.

9-Petek Asma Tavan Sistemleri

petk
Petek Asma Tavan Sistemleri;  petek şeklindeki görünümü ile yapıldığı ortamı  farklı bir görsel atmosfer kazandırmaktadır. Petek Asma Tavan Sistemleri  Dekoratif Tasarım Özgürlüğü  kazandırarak havalimanlarında, ofislerde, alışveriş merkezlerinde, kısacası Petek Asma Tavan Sistemleri uygulandığı her mekânda  kolaylıkla kullanılabilir ve temizliği oldukça kolaydır.

Metal Cinsi: Alüminyum ve Galvanize Çelik
Ebadı: 50x50mm,75x75mm,100x100mm,150x150mm
Renk Seçenekleri: Ral 9005 siyah,Ral 9010 beyaz,Ral 9006  Metalik Gri ve ahşap görünümlü

Özellikleri;
Petek Asma Tavan Sistemleri Geri dönüşümlüdür, İstenmeyen Kötü Donanımı (havalandırma kanalları, sıhhi tesisat, mekanik tesisat, elektrik tesisatı vs.) Saklar. Petek Asma Tavan Sistemleri Anti  manyetik, mikrop ve parazit barındırmaz, silme yöntemi ile temizlenebilir, sökülmesi ve takılması çok kolaydır. Petek Asma Tavan Sistemleri  Sorunsuz ve kolay uygulanır. Petek Asma Tavan Sistemleri, hafiftir  tavana yük getirmez. Petek Asma Tavan Sistemleri  İstenilen kalınlıklarda ( 0,30mm – 0,70mm ) uygulanır. Desenler yapılabilir, İstenilen renkte ve desen işlemesi yapılır, Polyester fırın boyası ile boyanır ve kurutulur. Tamamen göze hitap eder ve kusursuz bir dekor oluşturur.

Metal Asma tavan foto galeri