Hizmet Saatlerimiz Hergün Saat 6dan akşam 10a kadar hizmetinizdeyiz
Bizi Arayın +964 750 093 0507
Email Adresimiz akcelebi@yahoo.com info@akcelebi.com

Gergi Tavan

Gergi Tavan

GERGİ TAVAN NEDİR

Sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne değin gelişimiyle de incelenmesi gereken gergi tavan sistemleri dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarındaki yüksek gelirli kişiler ipek kumaşlardan oturdukları konakların salonlarının zengin durmasını sağlarlardı.Ancak bu ilkel gergi tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. Yeterince gerdirilemeyen ipek zamanla sarkar, zarar görür ya da parlaklığını yitirebilirdi.

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gergi tavan sistemleri de gelişti ve artık günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir hal almaya başladı. Gergi tavanın hem şık hem de esnek bir yapıya sahip olması ve fiyat avantajı en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlardan biri olmasını sağlamıştır.

Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavanı sadece görsel bir yapı ya da malzeme olarak düşünmeyin, bura da sağlık ve hijyen de olmazsa olmazlar arasında.

GERGI TAVAN ÖZELLIKLERI NELERDIR?

Tavanınızın sistemi her ne olursa olsun uygulanabilirliği sağlanan bu sistem rahat temizlenebilirliği, toz tutmaması ve nem-su gibi etkenlerden etkilenmemesi gibi özellikler barındırır. Yani genel olarak hijyenik bir sistemdir.

Hafif olması yanında pratik montajı da getirir. Steril özelliklerinden kaynaklı olarak da boya istemez. Microsorber dokusu sayesinde ses yalıtımını sağlayarak sizlere hem akustik bir ortam sunar hem de dışardan gelebilecek sesleri engelleyerek bulunduğunuz ortamda rahat etmenizi sağlar. Esnek olması da binanızın yıllar geçtikçe uğrayacağı dezenformasyonu engeller, ayrıca deprem-sarsılma gibi durumlarda da asla zarar görmez. Bir diğer olumlu özelliği de yanmamasıdır. Yani oluşabilecek herhangi bir yangın tehlikesine karşı size bir emniyet kemeri görevi sunar.

Elektronik olsun olmasın, tavanınız da görmek isteyeceğiniz birçok aksesuara kolaylıkla montaj imkanı sağlayan gergi tavanlar, ısı izolasyonuna yaptığı katkıyla da kullanacağınız mekana değer katar. Çünkü bu sayede ısınarak yükselen hava dışarı çıkmaz ve ortamın sıcaklığını korur.

Kullanmak için seçeceğiniz alana ve tamamen sizin zevkinize göre şekillenebilecek metalik, transparan, mat lake, parlak lake, süet doku seçeneklerini barındırır.

Genellikle iç mekanlarda kullanılan gergi tavan sistemleri, teknolojiyle birlikte gelişen mimarinin de avantajlarını kullanarak geniş aydınlatma imkanları sunmaktadır. Yeni uygulamalar ışığınıza gün ışığı etkisi vererek ortamın aydınlatılmasına hatırı sayılır bir destek sağlar. Ayrıca esnek bir yapıya sahip olması her türden aydınlatma aksesuarını barındırma özelliğini de arttırır.

Tek parça halinde en fazla genişliği 4 metre uzunluğu ise 100 metre olacak şekilde döşemesi yapılabilen gergi tavan sistemleri belli olmayacak şekilde eklemelerle sınırsız alanlara da uygulanabilecek şekilde üretilmiştir. Lake, saten, mat, süet, aydınlatmalı, delikli ve metalik doku seçenekleriyle size çok geniş bir yelpaze sunan firmamız, size sadece tamamen sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre seçmeyi bırakır.

Oldukça hijyenik olan gergi tavanlar, neme dayanıklılığı yani silinebilirliğiyle birlikte anti bakteriyel dokusu sayesinde de en az 15 yıl boyunca kirlenmeden, ilk günkü gibi durabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca yapısının esnek olması ve seçeceğiniz ortamı dağıtmadan hızlıca uygulanabiliyor olması da avantajlarından biridir. Uygulama işlemi bittikten daha sonra bile elektrik, su, doğalgaz gibi tesisatların uygulanmasına da izin verir.

Sudan ve nemden etkilenmez.

Bakım ve boya gerektirmez.

Temizlenebilir.

Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir.

Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılailinir.

Hafiftir. Yaklaşık 200gr/m²

Yangında alev almaz.

Hijyeniktir.

Esnektir.

Estetiktir.

Ultraviyole ışınlardan etkilenmez.(X ışınları)

Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır.

Üzerine resim baskı yapılabilir.

Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkatmaz.

Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.

Tabi son zamanların revaçta olmasını sağlayan özelliklerinden ikisi de hijyen ve temizlik kolaylığı özellikle anneler temizlik konusuna babalar da sağlık konusunu ele alınca bu tip ürünler de olmazsa olmazlar arasına giriyor.

KULLANIM ALANLARI

Konferans salonu Dekorasyonu

Kültür merkezi

Sinema dekorasyonu

Düğün salonu

Restoran Dekorasyonu

Sauna ve Hamam

Yüzme Havuzu

Mağazalar

iç Dekorasyon

Sanat Galerileri

Teşhir Stantları

Mağaza Dekorasyonu

Hastahaneler

Konut tavanları

Villalar

Oteller

Eczaneler

Aliş Veriş Merkezleri

Neden Gergi Tavan ?

Şayet tavanlarınızda kusurlar (çatlak, lekeli, hasarlı vs. ) bulunuyorsa, tüm bu kusurları gergi tavan sistemleri sayesinde kolaylıkla gizleyebilirsiniz. Bir kere yaptırmanız halinde de bir daha hiçbir zaman tavan boyasına ihtiyaç duymayacak olmanız da bir etkendir. Bulunduğunuz ortamda hiçbir değişiklik yapılmadan ve tek bir nokta dahi kirlenmeden kolaylıkla uygulanabilen gergi tavan sayesinde tavanlarınıza kısa sürede şık bir görünümü sağlayabilirsiniz. Evinizin veya işyerinizin her alanına uygulanabilecek olan gergi tavan sistemleri nemden etkilenmemesi sebebiyle tuvalet, banyo, mutfak gibi su akışının yoğun olduğu yerlere de kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Modern teknolojiyle üretilmesi ve aynı derecede de estetik olması, kötü görünümlü tavanlarınıza yeni bir soluk getirecektir. Anti bakteriyel ve steril olması da rutubeti dahi önleyecek bir form haline getirir. Firmamızda bulunan dijital baskı sayesinde de dilediğiniz halde istediğiniz resim veya deseni tavanlarınıza rahatlıkla uygulayabilme özgürlüğünü de alırsınız.

Oldukça ekonomik olan bu sistem, ölçüm, imalat, montaj vb. işlerinin bir gün gibi kısa bir süre içerisinde bitmesiyle de göze çarpar. Üstelik maliyetinin genellikle dairelerde bulunan normal tavanlarla neredeyse aynı olması da gergi tavanı öne çıkaran faktörlerden biridir.

Yeni yapılan binalarınızda veya yenilemek istediğiniz binalarınızda ayrım gözetmeksizin uygulanabilme yetisine sahip gergi tavan sistemleri bununla birlikte otel, cafe, restaurant, okul, hastane gibi birçok toplumsal alanda da uygulanabilmektedir.

 

Gergi Tavan uygulamasından birkaç örnek.