Hizmet Saatlerimiz Hergün Saat 6dan akşam 10a kadar hizmetinizdeyiz
Bizi Arayın +964 750 093 0507
Email Adresimiz akcelebi@yahoo.com info@akcelebi.com

Ahşap Tavan

Ahşap Asma Tavan

Ahşap asma tavan sıcaklığı ve sağlamlığıyla dekorasyonda vazgeçilmezliğini ve klasikliğini her daim korumuştur. Mobilya ve dekorasyonda ahşap malzemeyle birlikte pek çok malzeme uyum içinde kullanılabilmektedir.

Ahşap kaplama duvar ve tavan plakaları ahşapın bu güzelliklerini korurken akustik, yangına dayanım ,ısı yalıtımı, kolay montaj gibi günümüz beklentilerini de karşılamayı hedefleyerek tüketiciye sunulmuştur.

ahşap

Ahşap Asma Tavan Armstrong

Ahşap, iç dekorasyon için bulabileceğiniz en güzel, doğal malzemedir. Ahşap en orijinal ve sıcak iç mekanları yaratmanıza olanak sağlar. İster düz isterse delikli/perfore, lamine veya ahşap kaplamalarla, projenize veya akustik gereksinimlerinize uygun dokuyu ve renkleri seçebilirsiniz.

Ahşap Asma Tavan Gustafs

Gustafs, ahşap malzemesinin İskandinav mimarisinde önemli yer tutması, ve talebin yüksek olmasının etkisiyle 1913’te kurulmuş, fonksiyonelliği ve estetiği bir arada sunabilen çok çeşitli ürünleri sayesinde de sektörde bugünkü lider konumuna ulaşmıştır.

Gustafs’ın patentli üretim tekniği ile ahşap levhalar ahşap lifleri ile güçlendirilmiş alçı levhalara yapıştırılmakta ve alev almayan yanmaz ahşap kaplama levhalar oluşturulmaktadır.

Gustafs’ın en prestijli projeleri arasında yer alan Moskova Sheremeteyevo havaalanı bir mimari başyapıt olarak gösterilmektedir. Gustafs’ın ürünlerini Asma Tavan Sistemleri ve Duvar Panel Sistemleri başlıklarında sizlere sunmaktayız.

AKUSTİK AHŞAP DUVAR PANALLERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

ahşap2

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Maksimum panel üretim ebadı 130cmx340cm,ideal ölçüler 70cmx140cm , 120cm x120cm’dir. Panellerin ahşap damar yönü için VRC yapı teknik ofisine danışınız.

Melamin Panel : 18mm kalınlık , ağırlık 13.5kg/m²

Kaplamalı Panel : 18mm kalınlık , ağırlık 14kg/m²

YANGINA DAYANIM:

  1. A) 18mm melamin DIN 4102 – B2
  2. B) 18mm kaplamalı, yanma gecikmeli cila uygulamasıyla – a1

AKUSTİK EMİSYON ÖZELLİĞİ:

Projesine bağlı olarak uygulanacak değişik model duvar panelleri ile farklı akustik performanslar sağlanabilir.

AKUSTİK AHŞAP TAVAN PANALLERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Standart ölçü 600mmx600mm , 1200mmx600mm , panellerin özel ebat ölçü ve ahşap damar yönü için  VRC yapı ile irtibata geciniz

Melamin  Panel  : 12mm kalınlık , ağırlık 9kg/m2

Kaplamalı Panel : 13mm kalınlık , ağırlık 9.5kg/m2

YANGINA DAYANIM:

  1. A) 18mm melamin DIN 4102 – B2 , B) 18mm kaplamalı yanma gecikmeli cila uygulaması A1

AKUSTİK EMİŞ  ÖZELLİĞİ:

Projesine bağlı olarak uygulanacak değişik model duvar panelleri ile farklı akustik performanslar sağlanabilir.

UYGUN TAŞIYICI MODELLER: T24 Düz, T24 Kademeli, T15 Fugalı, TI5 Kademeli, T15 Açılı

 

LİNEAR PANEL TAVAN SİSTEMLERİ

Kapalı Lineer Panel Sistemleri : Her türlü iç yapı uygulamalarında dekoratif ve akustik amaçlı kullanılır. Fonksiyonel ve şık özelliklerine ek olarak, montaj ve uygulama noktalarında Hook-on Sistemi ve Lambri Montaj Sistemi seçenekleri sunmaktadır. Lineer Vektörel Doğrusal Panel Uygulanabilir Malzemeler : Masif ,Doğal Ahşap Kaplamalı MDF Laminat Kaplamalı MDF. Standart Levha (Lata) Ebatları Kalınlık : 12 ve 18 mm En : 100, 150 ve 200 mm Boy : 1200 ve 1500 mm

Açık Lineer Panel Sistemleri  : Her türlü iç yapı uygulamalarında dekoratif ve akustik amaçlı kullanılır. Estetik, montaj ve uygulama noktalarında Hook-on Sistemi ve Lambri Montaj Sistemi seçenekleri sunmaktadır. Uygulanabilir Malzemeler : Masif, Doğal Ahşap Kaplamalı MDF , Laminat Kaplamalı MDF Standart Levha (Lata) Ebatları Kalınlık : 12 ve 18 mm En : 100, 150 ve 200 mm Boy : 1200 ve 1500 mm Standart Modül (Plaka) Ebatları En : 600 mm Boy :1200 mm Boy : 1200 ve 1500 mm

 

Linear Asma Tavan Sistemleri Ayrıcalıkları :  Lineer Ahşap Asma Tavan Sistemleri, mimar ve tasarımcıları özel tavan sistemleri tasarlamalarında özgür kılıyor. Sistem, iç ve dış mekan uygulamaları için geniş bir tasarım özgünlüğü sağlıyor. İçbükey, dışbükey ve dalgalı tavan bölümleri, farklı geometrilerde özel çözümler ve özel tasarlanmış süspansiyon sistemi sayesinde kolaylıkla oluşturulabiliyor. Sistem, düz ve geniş alanlar, dış mekanlar ve yüzme havuzu alanları da dahil olmak üzere tüm durumlarda panellerin terazide ve düzgün kalmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiş. Ahşap cinsi seçenekleri de kızıl sedir ve maun gibi derin sıcak renklerden başlayarak kavak ve akçaağaç gibi daha hafif tonlara varan geniş bir yelpazede sunulmakta.

Cnc Seperatör Panel Dekorasyonu

Seperatör, cnc makinaları ile özel figürlerde kesilen ve şekil verilen mdf özellikteki paneller üzerinde biçimlendirilen bir oyma sanatıdır. Bu paneller, evlerinizde olmayan bölümleri kolayca ayırmanızı veya tavan dekorasyonlarında özel dekorasyon biçimleri yaratmanızı sağlayacaktır.

Evinizin her bölümünde bu seperatörleri uygulayabilirsiniz. Sandalye sırtı, yatak başlığı, dolap kapakları, asma tavan dekorasyonu gibi her alanda ve bölümde, harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz.

Ahşap ve mdf plakalar üzerine oyma işçilik sanatı edası yansıtan bu panelleri, ahşap ağırlıklı dekore edilen evlerde veya showroomlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İç mekânlarda, vitrin kapaklarında, mağazalarda, kapı yüzeylerinde oldukça sık olarak karşımıza çıkan seperatör desenlerine, dilerseniz kendi tasarımlarınızı da yansıtabilirsiniz. Bunun için sadece elinizde bir çizim olması yeterlidir. Firmalar sizin desenlerinizin ölçüm ve tasarımını kolaylıkla ayarlayabilir, cnc makinalarında bu motifleri uyarlayabilmektedir.

12 mm, 18 mm, 22 mm ve 30 mm gibi kalınlıkta olan bu ahşap paneller ile evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Mekanınıza otantik ve nostaljik bir hava katacak olan bu panelleri, Osmanlı sanatını yansıtmak içinde şark odası gibi dekorasyon modellerinde de mükemmel bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eskitme dekorasyonu gibi ahşap ağırlıklı döşenen mekanlarınıza bir bütünlük katacak olan bu cnc dekoratif panelleri, dilerseniz teras lambiri dekorasyonunda da uygulayabilirsiniz. Ham mdf özellikte olan ve doğa kokan bu panelleri dilerseniz ipek mat lake ile boyatarak oldukça modern döşediğiniz alanlarda da rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Ahşap Asma Tavan uygulamasından birkaç örnek.